Magyar Rovaremésztő Növény Természetvédő Társaság
MaRoN TT - Hivatalos honlap

SZTE Fűvészkert

Évek óta járunk az SZTE Fűvészkert rendezvényeire, jó kapcsolatot ápolunk a vezetőséggel és az ott dolgozó kollégákkal is.

Megbízást kaptunk egy külön rovaremésztő növényes gyűjtemény elkészítéséhez, a megtervezéstől a kivitelezésig. Voltak adottságok, amelyeket figyelembe kellett venni, egy külön rész kellett berendezni a trópusi ház emeletén. 4 nagy üvegvitrinben kellett megmutatni különböző csoportosításban a növényeket. Időközben a gyűjtemény tovább bővült, saját szaporítások is történtek, a rendelkezésre álló tér szépen ki lett töltve.

Néhány kép az előkészületekről és a beültetési munkáról. ( nyáron 40 fokban. 😀 )

Mérsékelt övi bemutató vitrin:

Jellemzően észak-amerikai növényinstalláció, amelyben a vénusz légycsapók, a különböző kürtvirág fajok és a télálló harmatfüvek alkotják a kis életteret, kiegészítve tőzegmohával és mocsári törpesással.

Beültetés utáni állapot-2018.
2020. augusztus.

Hízókás vitrin:

Kifejezetten a Pinguicula növénycsaládnak készült bemutató florárium. Jellemzően csak trópusi növényeket terveztünk be ide, alap beültetésnél semmilyen társnövényt nem ültettünk, de az évek alatt megjelentek más növények is.

Beültetés 2018.
2020 augusztus.

Harmatfű és rence vitrin.

A “legkaotikusabb” bemutató rész. A trópusi harmatfüvek és a különböző terresztris rencefajok kavalkádja. Sejthető volt, hogy a rencék hamar megindulnak mindenfelé és idővel egyes droserák ezt nem díjazzák, de sajnos a fajok harca kicsiben is működik.

Beültetés – 2018.
A dzsungel 2019-ben.

Kancsóka vitrin:

Ennél a berendezésnél kakukktojásként nem a terepbe ültetést választottuk, hanem a cserepes elhelyezést. A vitrin aljára mulcsot tettünk a páratartalom növelése miatt.

2018-as állapot.
2020-as dzsungel.

A helyiség többi részén többféle növény került elhelyezésre változatot beültetésben, társításban.

Projektben résztvevők: Czuppon Bálint, Kardos György